Posiadali marihuanę i amfetaminę. Teraz grozi im 5 lat odsiadki!
19 września 2019 r. | 11:35
0

Policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 30 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Do ich zatrzymania doszło w poniedziałek. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę oraz telefon pochodzący z przestępstwa. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.Starszemu z nich grozi nawet 5 lat za kratami. Młodszy odpowie za posiadanie narkotyków.

Do zatrzymania 20-latka doszło w poniedziałek około godziny 13.30 w Myszkowie na ulicy Wyszyńskiego. Policjanci z zespołu ds. nieletnich, uzyskali informację, że znany im osobiście 20-latek może posiadać przy sobie środki zabronione. Mundurowi zauważyli go na ulicy Wyszyńskiego. Stróże prawa od razu podjęli wobec niego czynności legitymowania w czasie których wyszło na jaw, że młody mężczyzna posiada foliowy worek z zielonym suszem. Nawet nie próbował go ukrywać, tylko dobrowolnie wydał go mundurowym. Jak się okazało była to marihuana z której można było przygotować 8 porcji narkotyku. 20-latek został zatrzymany.

Do kolejnego zatrzymania doszło około godziny 19.00 w Myszkowie. Kryminalni podjęli czynności wobec 30-latka z Myszkowa, który jak ustalili śledczy, posługiwał się telefon komórkowym pochodzącym z przestępstwa. Na miejscu okazało się, że 30-latek posiada ten telefon, który został skradziony kilka miesięcy temu. Pokrzywdzony to 59-latek z Myszkowa. Policjanci odzyskali warty 600 zł. telefon. W trakcie wykonywanych czynności wyszło też na jaw, że podejrzewany 30- latek posiada przy sobie amfetaminę.Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży telefonu komórkowego oraz posiadania środków odurzających. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Grozi mu nawet 5 lat za kratami. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *