fot. Jarosław Wieczorek facebook
Powiat Myszkowski otrzymał dofinansowanie na przebudowę dróg i przewozy powiatowe
23 czerwca 2021 r. | 10:29
0

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk podpisał wspólnie z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem umowy dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Cyków-Krusin, przebudowę wiaduktu drogowego w Kotowicach oraz wsparcie w zakresie nowych publicznych linii autobusowych. Jak podkreśla Starosta, dzięki otwarciu 4 nowych linii, udało się skomunikować łącznie 47 miejscowości w powiecie.

Dla Powiatu Myszkowskiego pozyskanie środków z programów pomocowych ma ogromne znaczenie. Obok inwestycji drogowych, bardzo ważne jest dla mieszkańców uruchomienie dodatkowych linii autobusowych, co znacznie poprawia komunikację publiczną w całym powiecie.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy. Umowy na inwestycje gminne podpisali także przedstawiciele Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka i Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska i Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka.

Starosta Myszkowski podpisał umowy na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z których zrealizowane będą:
- przebudowa wiaduktu drogowego w ciągu drogi powiatowej nr 1713 nad torami PKP w Kotowicach wraz z chodnikiem. Całkowita wartość tego zadania wynosi 5.886.023,30 zł, w tym dofinansowanie z RFRD wynosi 3.237.312,81 zł. Jego realizacja będzie przebiegać w latach 2021-2022, a przedmiotem będzie przebudowa 0,884 km drogi powiatowej

- przebudowa drogi powiatowej nr 2312 w relacji Cynków-Krusin wraz z budową chodnika i kanalizacji deszczowej w miejscowości Cynków.
Całkowita wartość zadana wynosi 2.454.154,24 zł, w tym dofinansowanie z RFRD wynosi 1.349.784,83 zł, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1.104.369,41 zł. Zadanie zostanie zrealizowane w 2021 roku. Przebudowa drogi polegać ma na budowie chodnika z betonowej kostki brukowej o długości 932 m, wykonaniu poszerzenia jezdni do jednolitej szerokości 5,50 m o pełnej konstrukcji, wykonaniu nowej warstwy wiążącej i ścieralnej, przebudowie i ujednoliceniu zjazdów indywidualnych i publicznych oraz wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego drogi na długości 1430 m.

Środki na rozwój komunikacji publicznej w Powiecie Myszkowskim to wsparcie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Starosta Piotr Kołodziejczyk i Wojewoda Jarosław Wieczorek podpisali umowę dofinansowania w wysokości 837 tys. zł. Dzięki temu Powiat Myszkowski jest obecnie organizatorem 6 linii autobusowych, na których wykonuje przewozy o charakterze użyteczności publicznej. /Starostwo Powiatowe w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *