Powiat Myszkowski źródłem zakażeń koronawirusa na Śląsku?
24 sierpnia 2020 r. | 13:00
0

W ostatniej dobie w województwie śląskim odnotowaliśmy 98 przypadków potwierdzonych zakażeń. Prócz osób, które zakaziły się poprzez kontakt z chorymi, zakażenia pochodzą z 4 źródeł – wszystkie dotyczą powiatu myszkowskiego, z którego dziś jest 25 dodatnich mieszkańców. W powiecie tym w ostatnich dniach nastąpił gwałtowny wzrost o 67 przypadków.

Zakażenia pojawiły się tam po 3 weselach i komunii. Po uroczystości z 8 sierpnia z udziałem 80 weselników 41 jest już chorych. Tydzień później odbyły się 2 kolejne wesela: jedno na 81 osób i tutaj są już 3 osoby dodatnie. Po drugiej uroczystości, która odbyła się na terenie województwa łódzkiego i w której uczestniczyło 82 gości, zakażonych jest 16.

Dwójka gości z wesela z 8 sierpnia wybrała się tydzień później na komunię również w powiecie myszkowskim i niestety obecnie jest już 5 osób dodatnich. Od pozostałych uczestników komunii, w tym także dziecka przystępującego do sakramentu, dziś pobierane będą wymazy. Sytuacja we wszystkich przypadkach jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zachorowania na koronawirusa. /ŚlUW/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.