Problem ze ścieżką rowerową z Myszkowa do Żarek
18 września 2018 r. | 13:11
12

Zgłaszacie mi kolejne problemy związane z pracami drogowymi w Myszkowie. Tym razem chodzi o ścieżkę rowerową na trasie Myszków - Żarki. Zobaczcie, o co chodzi.

Z uwagi na to, że został obniżony krawężnik, ścieżka nie jest częścią chodnika tylko jezdni. Wytworzył się w tej chwili kontrabas z uwagi na to, że rowerzyści będą jeździć pod prąd, co w ruchu drogowym jest zakazane.

Ponadto bezpieczeństwo rowerzystów jest zagrożone, ponieważ samochody będą najeżdżać na ścieżkę rowerową. Jest to problematyczna sprawa, na którą nikt nie zwrócił uwagi. Prędkość samochodów może być tylko do 50 km na godzinę. Jeżeli zdarzy się wypadek z udziałem rowerzysty jadącego pod prąd, Policja będzie mieć problem z rozwiązaniem sprawy.

Co na to władze?

PAWEŁ GĄSIORSKI
12 odpowiedzi na “Problem ze ścieżką rowerową z Myszkowa do Żarek”

 1. Zouza pisze:

  Chyba większy problem jest z tym, że wyszła różnica w wysokości kostki szarej a czerwonej. I przez to w miejscach gdzie jest taka kolorowa szachownica jadąc mozna dostać wstrząsu mózgu. Pozdro !

  14
  2
 2. Werty pisze:

  Projekt napewno kosztował miliony monet i jest do dupy jednym słowem ,ale to jest tylko Polska gdzie się myśli po czasie ,i kto za to teraz odpowie napewno winnego nie będzie.

  21
  1
 3. Nikt pisze:

  Gąsiorski, czy Ty chociaż spojrzałeś na zdjęcie jakie zamieściłeś? Nie wiem kim trzeba być żeby pisać takie bzdury. Czy nie widać że z jednej strony ścieżki jest chodnik a od strony jezdni krawężnik? Właśnie tak powinna wyglądać porządnie zrobiona ścieżka rowerowa, po której normalnie się jedzie,a nie skacze po krawężnikach. Sam ten problem wymyśliłeś, bo nie wierzę, że ktoś mógłby taka głupotę napisać? Może sprawdzicie jak wygląda ścieżka rowerowa np w Siewierzu zanim zaczniecie pisać takie bzdury.

  8
  3
 4. miki pisze:

  A może warto zerknąć do przepisów? a nie na wyglad ścieżki ? Gąsiorski ma racje.

  3
  1
 5. Nikt pisze:

  ROZPORZĄDZENIE
  MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
  z dnia 2 marca 1999 r.
  § 46
  3.Przy przebudowie lub remoncie drogi klasy G i dróg niższych klas dopuszcza się wyznaczenie przy prawej krawędzi jezdni pasa dla rowerów o szerokości nie mniejszej niż 1,5 m. Pas dla rowerów powinien być oddzielony od sąsiedniego pasa ruchu znakami poziomymi.
  §43
  2.
  Na ulicy klasy Z, L lub D chodnik może być usytuowany bezpośrednio przy jezdni lub przy pasie
  postojowym. Ulica klasy L lub D w strefie zamieszkania może nie mieć wyodrębnionej jezdni i chodników.
  5.
  W wypadkach, o których mowa w ust. 2 i 3, chodnik powinien być wyniesiony ponad krawędź
  jezdni lub pasa postojowego na wysokość od 6 cm do 16 cm i oddzielony krawężnikiem. Ustalenie to nie
  dotyczy stref zamieszkania, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

  2
  0
 6. miki pisze:

  a ile jest w rzeczywistości 3 cm to nie 6 🙂 to po pierwsze, po drugie to nie są przepisy odnośnie dróg i scieżek dla rowerów.

  0
  2
 7. benek pisze:

  Dokładnie
  Taka paranoja jest centralnie na całym pasie chodniko-ścieżki bo jak to inaczej nazwać – przed zespołem szkół w Żarkach i kawałek wcześniej między ulicami Olszową i Słoneczną
  Tam jest ścieżka i chodnik 2 w 1, taka dziwna konstrukcja.
  Szara kostka i ta bordowa chyba są różnej grubości.

  1
  0
 8. Nikt pisze:

  § 46 dotyczy ścieżek rowerowych “Pas dla rowerów powinien być oddzielony od sąsiedniego pasa ruchu znakami poziomymi”
  i nic więcej, teoretycznie więc NIE Musi być żadnego krawężnika. Znak poziomy, to ten znak który jest malowany. W Siewierzu ścieżka rowerowa ma dokładnie taki sam poziom co ulica i w niektórych miejscach nie jest niczym oddzielona od jezdni. Różni się barwą. Nie wiem jakim trzeba być kierowcą aby nie zauważyć ścieżki rowerowej.
  §43 dotyczy chodników.
  Typowa polska mentalność, jak nie ma są narzekania, jak jest też niedobrze. Pytam się w czym przeszkadza Wam taka ścieżka rowerowa? Właśnie taki rodzaj ścieżki to komfort dla rowerzystów. Może odpowiadałaby Wam taka jak w Poraju, po której jadąc rowerem może głowę urwać.

  6
  0
 9. Edek pisze:

  Sygnaliści Gąsiorskiego na wszystkim się znają najlepiej, a już najbardziej na prawie drogowym 😀 😀 A do nadzoru budowlanego zgłoszone, czy tylko siać zamęt potraficie?

  6
  0
 10. Mieszkaniec pisze:

  Te słupy to piękna i poprawiająca bezpieczeństwo dekoracja drogi.

  0
  0
  • Lolek pisze:

   A te obskurne domy przy drodze to piękna i poprawiająca bezpieczeństwo dekoracja? Jak się jeździ przepisowo to na słupie się nie zatrzymasz.

   2
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *