Przedsiębiorcy z powiatu otrzymali 5,2 mln zł z Tarczy Antykryzysowej
01 czerwca 2020 r. | 12:20
0

Starostwo Powiatowe w Myszkowie poinformowało, że łączna kwota wypłaconego dofinansowania w powiecie myszkowskim w ramach Tarczy Antykryzysowej przekroczyła 5,2 mln zł.

- Wsparcie administracji publicznej dla firm jest w sytuacji kryzysowej niezmiernie ważne i przebiega w naszym powiecie bardzo sprawnie. Przeznaczamy olbrzymie środki na pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej, której celem jest rekompensata strat poniesionych przez sektor gospodarczy. Nieustannie monitorujemy sytuację i jesteśmy na bieżąco z aktualnymi potrzebami przedsiębiorców. Mieszkańcy zajmujący się różnorodnymi formami aktywności gospodarczej mogą liczyć na pomoc w zakresie kosztów prowadzenia działalności, dofinansowania wynagrodzeń pracowników, składek na ubezpieczenie itp. Pomoc publiczna w naszym powiecie obejmuje również organizacje pozarządowe. W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu z naszym urzędem pracy, gdzie wykwalifikowani pracownicy służą wszelką pomocą i radą - podkreśla Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Pomoc Powiatu odbywa się na bieżąco, a w Powiatowym Urzędzie Pracy rozpatrywane są tysiące wniosków o dofinansowanie. Kilkakrotnie ogłaszano i ponawiano nabory wniosków o wsparcie, na które odpowiedziały tysiące podmiotów gospodarczych. Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie na bieżąco weryfikuje wnioski o pomoc finansową w wielu obszarach działalności.

Obecnie łączna wartość przyznanej pomocy wynosi 5 257 252,84 zł.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *