Przez pośpiech Burmistrza, Myszków mógł stracić kilkaset tysięcy złotych!
13 września 2018 r. | 14:06
3

Dostałem bardzo ciekawą wiadomość, odnośnie wyrzucania pieniędzy przez urzędników w Myszkowie. A chodzi o 969 tys. zł z budżetu miasta. Otóż, Myszków wykonał budowę drogi przy ul. Budowlanej oraz drogi przy Przedszkolu nr 3 w Myszkowie. Problem w tym, że zrobił to z własnych środków. Trzeba się cieszyć z tego, że chociaż te drogi zostały wykonane. Burmistrz zapłacił za wykonanie tych dróg z własnych środków...dwa miesiące później otrzymał na to zadanie dofinansowanie z ministerstwa. I co teraz? Dofinansowanie najprawdopodobniej trzeba będzie zwrócić, gdyż było już bezcelowe.

To jest jakaś abstrakcja!

W marcu 2018 r. UM wyłonił w drodze przetargu wykonawcę zadania pn. Budowa drogi w ul. Budowlanej i budowa drogi przy Przedszkolu Nr 3 w ramach zadań inwestycyjnych pn. "Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez modernizację odcinków wybranych dróg gminnych - II i III etap" , po czym w czerwcu zostaje przyznane dofinansowanie do tej inwestycji. W związku z tym, że UM wykonał wcześniej zadanie zanim zostało przyznane dofinansowanie po prostu je stracił i wykonał inwestycję z własnych pieniędzy.

Przetarghttp://bip.miastomyszkow.pl/?a=8451
Przyznanie środków:
https://www.miir.gov.pl/strony/aktualnosci/wojewodowie-podzieli-rzadowe-pieniadze-na-drogi-lokalne-znamy-liste-samorzadow-i-ich-inwestycji/
https://www.miir.gov.pl/media/58198/woj_slaskie.pdf

Przez pośpiech Burmistrza, Myszków mógł stracić kilkaset tysięcy złotych!

PAWEŁ GĄSIORSKI
3 odpowiedzi na “Przez pośpiech Burmistrza, Myszków mógł stracić kilkaset tysięcy złotych!”

 1. Zdzisława Polak pisze:

  I jaki finał?

  1
  1
 2. czk pisze:

  “później otrzymał na to zadanie dofinansowanie z ministerstwa. ” czyli zawaliło ministerstwo . No tak już jest za PIS. Brawo widzimy najlepszy przykład działania ministerstw .

  9
  4
 3. Mieszkaniec pisze:

  Gdzie tu błąd Burmistrza, wykonał poprawił drogę. A Ministerstwo zawaliło, jak cały PIS A jaki tytuł nosiłby artykuł gdyby nie wykonał, może p. Gąsiorowski napisze jak taki mądry

  4
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *