Radni utrzymali stare ceny za śmieci! Nie będzie kolejnej podwyżki!
23 sierpnia 2019 r. | 10:56
5

Nie udał się plan podwyżki opłaty za śmieci, który szykował na wczorajszą sesję Burmistrz Włodzimierz Żak. Radni stanęli murem za mieszkańcami i utrzymali dotychczasowe opłaty w wysokości 17,80 zł od osoby za śmieci segregowane i 29,00 zł od osoby za śmieci niesegregowane.

Te ceny będą obowiązywać do końca marca 2020 roku.

Przypominam, że Burmistrz zaproponował najpierw stawkę 26,60 zł od osoby za śmieci segregowane i 53,20 zł od osoby za śmieci niesegregowane. Trzy dni temu stawki te zostały odrzucone przez Radę Miasta większością głosów. Wczorajsza propozycja Burmistrza była już nieco inna, odpowiednio 25 zł za śmieci segregowane i 50 zł za śmieci niesegregowane. Radni na to się nie zgodzili i bieżące opłaty.

PAWEŁ GĄSIORSKI
5 odpowiedzi na “Radni utrzymali stare ceny za śmieci! Nie będzie kolejnej podwyżki!”

 1. Te podwyzki beda i to po byku !!! pisze:

  Radze temu co pisze te newsy słuchać sesje ze zrozumieniem!!!!
  A ceny DZIĘKI KOCHANEMU PI$OWSKIEMU STAROŚCIE MAJA NIE WYDARZYĆ SIĘ DO WYBORÓW.
  A POTEM MA BYĆ CZYM GORZEJ TYM LEPIEJ,
  BO PRZECIE PIS ROBI WSZYSTKO CO SIĘ DA BY TE WYBORY PRZERŻNĄĆ.
  CO JUŻ DOBRZE WIDAĆ PO WZAJEMNYM ZARZYNANIU SIĘ WIERCHUSZKI PI$ , W KTÓREJ ICH WATAHA WALCZY O WŁADZE PO WYRAŹNIE JUŻ ODCHODZĄCYM DO KRAINY WIECZNYCH MANIPULACJI KACZELNIKU.

  7
  1
  • Ddd pisze:

   Trzeba ogłosić przetarg na większą skalę a nie tylko pod stołem,to i firma się znajdzie. Gratuluję radnym odwagi i przeciwstawienie się burmistrzowi

   6
   3
 2. xxx. pisze:

  ciekawie będzie w październiku, gdy żadna z firm wywożących śmieci na taką opłatę się nie zgodzi. Gdy przetargi na wywóz śmieci zostaną unieważnione, bo nikt się nie zgłosi. Utoniemy w śmieciach.

  6
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Ciekawe na jakiej sesji był pan (przepraszam, że z malej litery ale trzeba wiedzieć o czym się pisze) dziennikarz. Proponuję obejrzeć na youtubie powtórkę i napisać poprawnie. Na sesji uchwalono stawkę 29,30 zł za segregowane i 58 zł za nie segregowane. dzień wejścia podwyżki to 01.04.2020 r. A cena może zostać na obecnym poziomie 17,80 zł i 29,00 zł pod pewnymi warunkami. Zainteresowanych odsyłam do sesji, gdzie wszystko jest dokładnie wytłumaczone.
  https://www.youtube.com/watch?v=wFvZP9u0GaY
  Ale jak widać nagonka na burmistrza trwa na tej stronie

  8
  1
 4. Śruba pisze:

  Proszę państwa trzeba było inwestować w swoją spółke saniko a nie niszczyć ja i wysprzedawać. Niestety PO ma to do tego ,że lubią wszystko sprzedawać niszczyć oczywiście zawsze przy tym coś im wpadnie . Pisanie ,że to wina Pisu bawi mnie w mieście gdzie od lat rządza PO ,Sld i Psl wszędzie ich klany rodzinne gdzie tylko coś państwowego . Tak rządzili ,że szpital miał zaległości w Zusie. Więc co tu więcej mówić tu trzeba płakać nad głupotą mieszkańców za ich wybory. Za które wszystkim przyjdzie teraz zapłacić

  8
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *