Ranking Rzeczpospolitej: Myszków najgorszy w powiecie myszkowskim!
03 listopada 2023 r. | 11:55
3

Gmina Myszków zajęła 709. miejsce w tegorocznym rankingu samorządów Rzeczpospolitej. Dało jej to ostatnie miejsce w powiecie myszkowskim.

Od 19 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

gminy miejsko-wiejskie (898. gmin):
25. Koziegłowy - 54,99 pkt.
345. Żarki - 40,13 pkt.
709. Myszków - 33,95 pkt.

gminy wiejskie (1513. gmin):
649. Niegowa - 39,02 pkt.
1096. Poraj - 34,23 pkt.

PAWEŁ GĄSIORSKI
3 odpowiedzi na “Ranking Rzeczpospolitej: Myszków najgorszy w powiecie myszkowskim!”

 1. -antyobserwator - pisze:

  Jeszcze do tego ta głupawa mina zadowolonego z siebie. Co na to ci wszyscy ” obrońcy ” tego zadufanego w siebie bufona ?

  10
  2
 2. Obywatel pisze:

  Myślę, że najwyższy czas oddać władze nad naszym miastem osobą młodym, ambitnym którym zależy na naszym mieście. Które zmienią to miasto z szarego depresyjnego, na przyjazne dla wszystkich mieszkańców, młodszych i starszych, żeby młodzi chcieli zostawać, zakładać tu rodziny bo narazie idzie to w takim kierunku, że ostatnia osoba opuszczająca Myszków bedzie gasić w nim światła.

  11
  0
 3. Myszkowianin pisze:

  Niestety ale tak kończy miasto które zamiast przyciągać zakłady produkcyjne buduje markety które drenują region z pieniędzy.

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *