Ranking Rzeczpospolitej: Myszków najgorzej w powiecie
30 listopada 2022 r. | 11:50
1

Gmina Myszków zajęła 759. miejsce w tegorocznym rankingu samorządów Rzeczpospolitej. Dało jej to ostatnie miejsce miejsce wśród pięciu gmin w powiecie myszkowskim.

Od 18 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

gminy miejsko-wiejskie i miejsce (881. gmin):
188. Koziegłowy - 44,27 pkt.
378. Żarki - 37,91 pkt.
759. Myszków - 28,87 pkt.

gminy wiejskie:
316. Poraj - 45,27 pkt
468. Niegowa - 41,97 pkt.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Jedna odpowiedź do “Ranking Rzeczpospolitej: Myszków najgorzej w powiecie”

  1. ..."many, many, many ".. pisze:

    Wczoraj w Aktualnościach podano ranking gmin najlepiej inwestujących w woj, śląskim. W grupie gmin liczących ponad 20 tys. mieszkańców Myszków zajął 21 miejsce czyli OSTATNIE. Wystarczy że ktoś obcy przyjedzie do Myszkowa i … zaraz na głównej ulicy może w najlepszym wypadku połamać obcasy. Przecież ci nieudacznicy doprowadzą Myszków do totalnej zapaści. W całej ponad 70 – letniej historii – jako miasta -nie było gorszej władzy niż ta która rządzi już prawie 3 kadencje. Ludzie, ratujcie NASZ MYSZKÓW bo nie długo zostaną nam ŁZY po naszym Myszkowie, który nigdy nie był piękny ale ZAWSZE KOCHANY. RATUJMY NASZ MYSZKÓW !!!!!!!!!

    3
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *