Reaktywują PKS Myszków?
09 września 2019 r. | 12:01
2

Powiat Myszkowski, jako jeden z trzech powiatów w woj. śląskim, złożył wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie z budżetu państwa z tzw. funduszu rozwoju przewozów autobusowych, dzięki któremu powiat zyska znacznie środki na uruchomienie transportu publicznego.

Przypominam, że rząd dofinansowuje transport użyteczności publicznej w wysokości 1 zł od 1 wozokilometra. Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy i takich, na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Dzięki dofinansowaniu, w najbliższym czasie ruszą prace nad przywróceniem transportu publicznego w powiecie myszkowskim.

PAWEŁ GĄSIORSKI
2 odpowiedzi na “Reaktywują PKS Myszków?”

 1. Rafal pisze:

  Wreszcie.Komunikacja publiczna jest niezbędnna ,szkoda ze PKS Myszków musiał upaść.

  7
  0
  • obywatel pisze:

   PKS upadł bo druciarze zaczeli jeździć przed PKS,sami jesteście tego winni bo wybieraliście busiarza który zszedł z ceny o 50 groszy!!! teraz to tylko sami prywaciarze zostali ,którzy dorobili się po upadku PKS

   8
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *