Sędzia Anna Maria Wesołowska w Myszkowie
21 listopada 2022 r. | 11:09
0

Znana z serialu sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z myszkowską młodzieżą. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej przez myszkowskich policjantów szeroko rozumianej profilaktyki społecznej. Założeniem przedsięwzięcia była demoralizacją oraz odpowiedzialność prawna młodzieży.

Znana wszystkim z telewizyjnych ekranów dzięki telewizyjnemu serialowi, Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z młodzieżą. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkaset uczniów z naszego powiatu. Było to spotkanie, które miało na celu uświadomienie młodym ludziom czym jest odpowiedzialność prawna. Sędzia w roli eksperta uświadamiała też o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. Oprócz myszkowskich policjantów w spotkaniu uczestniczyli również policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic.

Podczas prelekcji nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji zarówno zdrowotnych i społecznych ale i prawnych związanych z tymi substancjami. Godzinny wykład sędzi cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sędzia podając rzeczywiste przykłady dotyczące rozpatrywanych przez nią spraw na sali sądowej, uświadamiała młodzież, że narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W trakcie spotkania omówiła również odpowiedzialność prawną nieletnich. Nie zabrakło bardzo cennych informacji dotyczących zagrożeń jakie niesie ze sobą internet. Sędzia Wesołowska dużą uwagę skupiła na tak zwanym hejcie. Przestrzegała młodzież przed tego typu zachowaniami i uwrażliwiała młodych ludzi, że po drugiej stronie zawsze jest człowiek. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowanie. Młodzież zadawała mnóstwo pytań na które nasza pani ekspert bardzo chętnie odpowiadała. Na koniec młodzież pozowała z sędzią Anną Marią Wesołowską do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie było możliwe dzięki współpracy myszkowskich policjantów z Miejskim Domem Kultury w Myszkowie. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *