Segregacja śmieci: Myszków drugi w powiecie
29 stycznia 2020 r. | 10:32
0

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - informuje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu myszkowskiego wypadła gmina Myszków? Nieźle. Lepiej niż w Myszkowie jest tylko w Poraju. Segregowane odpady w Myszkowie stanowią  38,70 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Poraj - 48,60 proc.

powiat myszkowski:
Poraj - 48,60%
Myszków - 38,70%
Żarki - 32,50%
Niegowa - 24,40%
Koziegłowy - 18,70%

PAWEŁ GĄSIORSKI
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *