Seniorzy debatowali o bezpieczeństwie
11 czerwca 2018 r. | 16:56
0

W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie w główniej mierze poświęcone zostało bezpieczeństwu seniorów. W debacie wzięli udział policjanci z Myszkowa, którzy omówili zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Wszystko po to, aby starsi mieszkańcy powiatu byli bezpieczni.

Policjanci z Myszkowa spotkali się z seniorami z powiatu myszkowskiego. Spotkanie miało charakter debaty i odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Przybyłych gości przywitał I Zastępca Komandanta Powiatowego Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański. Następnie kierownik rewiru dzielnicowych asp. sztab. Tomasz Żurawski przybliżył zebranym zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia na szybki i łatwy kontakt z policją. Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Henryk Szewczyk swoim wystąpieniem przybliżył seniorom aplikację mobilną "Moja Komenda" i w sposób praktyczny pokazał seniorom, jak się nią posługiwać. Nie zabrakło również cennych wskazówek, które seniorom przekazał Rzecznik Praw Konsumenta- Mariam Wróbel.

W kolejnej części spotkania mł. asp. Piotr Rycąbel omówił z seniorami zagadnienia związane z zabezpieczeniem swojego mienia, domów oraz mieszkań. Policjant przestrzegał również przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”. Treści teoretyczne przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie Myszkowa i powiatu myszkowskiego. Następnie omówiono główne zasady bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym zarówno jako pieszych, jak i kierowców. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *