Google Street View
Sesja ws. fatalnej sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Myszkowie
08 września 2018 r. | 10:12
7

Szpital Powiatowy w Myszkowie zarządzany jest przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Dyrektorem szpitala jest powołany przez starostę Dariusza Laseckiego - Khalid Hagar. Pod jego rządami szpital jest w fatalnej sytuacji finansowej. To m.in. po jego decyzji, kierowcy z powiatu myszkowskiego złapani "na podwójnym gazie", gdy odmówią badania alkomatem, będą przewożeni na badanie krwi zamiast do Myszkowa...do Katowic. To jemu opozycja zarzuca zatrudnianie osób bez kwalifikacji. To pod jego dowództwem sytuacja finansowa szpitala jest bardzo zła.

Co na to zarząd starostwa? Próbuje ratować szpital, który podczas ich rządów został doprowadzony do fatalnej sytuacji finansowej. Z tego powodu już w poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Myszkowskiego.

Sesja odbędzie się o godz. 9:30 w sali sesyjnej starostwa.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Informacja na temat stale pogarszającej się sytuacji finansowej szpitali powiatowych na terenie województwa śląskiego oraz całego kraju w tym SP ZOZu w Myszkowie.
3. Podjęcie uchwały w sprawie poparcia stanowiska Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych podjętego wspólnie ze Związkiem Powiatów Polskich w sprawie stale pogarszającej się sytuacji finansowej i kadrowej szpitali powiatowych.
4. Zamknięcie obrad sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI
7 odpowiedzi na “Sesja ws. fatalnej sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Myszkowie”

 1. Paweł Nowak pisze:

  A hagarowi skończyły się już te sprawy sądowe?

  11
  0
 2. anonim pisze:

  Przecież Lasecki sam go wybrał na dyrektora. Cała ta platforma jest masakra

  10
  2
 3. Werty pisze:

  Macierewicz musi zbadać sprawę szpitala to wybitny specjalista.

  5
  0
 4. Miś pisze:

  Szkoda słów do wyjaśniania tego układu ten zatrudnił dyrektora zaś dyrektor w podzięce musiał zatrudnić innego itd itp. Zamiast wybierać fachowców na każde stanowisko w drodze konkursów to się obstawia “swojakami”i potem mamy totalny nieład. Trzeba tę obecna władzę powiatową wymienić na ludzi wykształconych, mądrych i uczciwych , którzy będą służyć ludziom.

  8
  0
 5. Mieszkaniec pisze:

  Na sesji zostanie powołana komisja d/s ratowania szpitali z wysokimi dietami, oczywiście swojski skład.

  5
  0
 6. artx pisze:

  niestety u nas za niegospodarność, praktycznie nie ma kary. Ja korzystam i bardzo chwalę sobie dobrze prosperujący prywatny szpital w ramach umowy z NFZ w Brudzowicach. Obsługa przemiła całego personelu, ład i porządek w obiekcie, kadra fachowców, szeroka gama sprzętu diagnostycznego , rehabilitacja na miejscu, ograniczona do zera biurokracja. Na korytarzu w gablocie wyróżnienia za innowacyjność, rozwój i biznes. Da się?, da się! Jeżeli chodzi o usługi szpitala płatne to z chęcią z nich korzystam, w szpitalu państwowym mógłbym po prostu nie doczekać tych badań lub otrzymać zbyt późną diagnozę, chociaż przez tyle lat płaciłem składki zdrowotne to jak widać było i jest to poniekąd utopią.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *