Google Street View
Sławomira Kuźmicka nowym dyrektorem SP ZOZ w Myszkowie
24 stycznia 2019 r. | 15:03
0

Nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie została Sławomira Kuźmicka.

- Dokładać będę jak najwyższych starań, aby szpital dalej funkcjonował. Mogę prosić tylko o wyrozumiałość. W obecnej chwili przy zmieniających się przepisach, kadry lekarskiej i pielęgniarskiej nie jest za wiele. Staramy się utrzymać te zasoby, które mamy, podejmowane są też działania w celu pozyskania i zwiększenia tej obsady – mówi Sławomira Kuźmicka, nowa dyrektor SP ZOZ w Myszkowie.

Nowa dyrektor placówki ma bardzo bogate doświadczenie w pracy w jednostkach służby zdrowia. Karierę zawodową zaczęła w roku 1978 w Spółdzielczości Pracy na stanowisku zastępcy gł. księgowego. W latach 1981-1993 zajmowała kierownicze stanowisko w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu, następnie pracowała jako kierownik w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Górniczej. W latach 1998-2005 była dyrektorem Szpitala nr 2 w Sosnowcu, a w latach 2005-2018 zajmowała stanowisko dyrektora Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu. Placówki, którymi zarządzała były wielokrotnie nagradzane.

Posiada wykształcenie wyższe z zarządzania, ponadto m.in. studia podyplomowe w zakresie zarządzania spółką prawa handlowego w ochronie zdrowia, a także kontroli zarządczej w jednostkach ochrony zdrowia (Uniwersytet Warszawski), posiada międzynarodowy certyfikat Poject Hope (Collegium Medicum UW). /Starostwo Powiatowe w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *