Śmiertelne potrącenie pieszego
19 lutego 2024 r. | 10:20
0

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek na drodze krajowej DK 91 w kierunku Katowic. Kierujący citroenem potrącił 40-latka, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Pomimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji, mężczyzna zmarł. Kierowca pojazdu osobowego był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w piątek (16.02.br.), tuż po godzinie 18.30 w miejscowości Markowice na drodze krajowej DK 91 w kierunku Katowic. Jak ustalono, dwóch pieszych chciało przebiec przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i nieoświetlonym, na remontowanym odcinku drogi. Jednemu z mężczyzn został potrącony przez samochód osobowy.

Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej 40-letni mężczyzna zmarł.

Czynności procesowe przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. 29-letni kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. Policjanci, pod nadzorem prokuratura, wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *