Spotkanie profilaktyczne z rodzicami młodzieży
26 grudnia 2022 r. | 09:46
0

Starszy sierżant Mateusz Baran - policjant zespołu do spraw nieletnich i profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie spotkał się z rodzicami uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie. Rodzice mieli okazję posłuchać o przemocy w rodzinie i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mundurowy z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie spotkał się z rodzicami uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie. Podczas spotkania omówił zagrożenia jakie najczęściej pojawiają się w rodzinie. Nie zabrakło informacji o przemocy w rodzinie, jej przejawach i skutkach. Mundurowy szczegółowo omówił procedurę Niebieskiej Karty. Przekazał informacje, gdzie szukać pomocy, by nie paść ofiarą tego zjawiska.

Podczas spotkania omówił także przejawy demoralizacji i odpowiedzialność prawną nieletnich. Zwrócił uwagę na przedmioty, które mogą świadczyć o zażywaniu narkotyków. Uczulił co powinno wzbudzić ich niepokój, jeśli zostaną zauważone w pokojach ich pociech. Poinformował jak i gdzie najczęściej nieletni ukrywają narkotyki, jaka jest skala zażywania substancji odurzających wśród młodzieży oraz po jakie ich rodzaje sięgają najczęściej. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *