Spotkanie ws. przebudowy linii kolejowej Częstochowa – Zawiercie
18 października 2019 r. | 12:07
0

Od trzech lat trwa innowacyjny projekt społeczny – monitoring przebudowy linii kolejowej Częstochowa – Zawiercie, która biegnie również przez Myszków. Fundacja Batorego przygląda się realizacji inwestycji, dokumentacji, współpracy zamawiającego z wykonawcą. 24 października zaprasza na spotkanie, podczas którego opowie jak przebiega społeczna obserwacja i w jaki sposób mogą włączyć się w nią mieszkańcy, a także władze Myszkowa.

W spotkaniu udział wezmą również przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe (Zamawiającego) oraz ZUE. S.A. (Wykonawcy), którzy odpowiedzą na pytania dotyczące samej inwestycji.

Tzw. „Wiedenka” została objęta pilotażem Paktu uczciwości, czyli społecznym nadzorem, jako jedna z siedemnastu inwestycji w całej Europie. Tym samym stała się częścią projektu Komisji Europejskiej na rzecz bardziej przejrzystych i społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych. Sama inicjatywa paktów uczciwości została w tym roku wyróżniona prestiżową nagrodą Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Doceniono w ten sposób niecodzienną współpracę organizacji pozarządowej, instytucji publicznych i firm w walce z korupcją oraz w celu podnoszenia społecznego zaufania do sposobu wydawania środków publicznych.

– Pakty uczciwości to przede wszystkim baczne przyglądanie się każdemu etapowi inwestycji. Bez udziału mieszkańców, osób, które ta inwestycja bezpośrednio dotyka wydaje się on niepełny. Dlatego ważne jest dla nas, aby się spotkać. Poznać oczekiwania, bolączki, i z pierwszej ręki dowiedzieć się jak przebiega inwestycja. – mówi Marcin Waszak, koordynator projektu.

Spotkanie jest otwarte. Szczególnie mile widziani są mieszkańcy Myszkowa, pasażerowie linii, władze miasta, a także każdy, dla kogo istotny jest sposób prowadzenia inwestycji, a także stan zamówień publicznych w Polsce.

Spotkanie odbędzie 24 października w Myszkowie, w Spółdzielni Socjalnej Twoja Przestrzeń, ul. Plac Dworcowy 2, w godzinach 17.00-18.30.

Organizatorem spotkania jest Fundacja im. Stefana Batorego. Współorganizatorem jest Spółdzielnia Socjalna Twoja Przestrzeń oraz Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *