fot. Powiat Myszkowski
Spotkanie z kołami gospodyń wiejskich
19 marca 2019 r. | 15:26
6

W Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach odbyło się spotkanie z kołami gospodyń wiejskich z powiatu myszkowskiego. Ponad 200 osób, reprezentujących KGW ze wszystkich gmin powiatu myszkowskiego przybyło na zaproszenie starosty Piotra Kołodziejczyka na spotkanie, którego celem było przedstawienie cennych informacji z zakresu pozyskiwania środków finansowych na działalność kół.

Gościem specjalnym była europoseł Jadwiga Wiśniewska, która podziękowała wszystkim paniom za przybycie, podkreślając wagę działalności kół gospodyń wiejskich.

Wśród gości na sali znaleźli się także radni Rady Powiatu w Myszkowie – wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec, wiceprzewodnicząca Zdzisława Polak, członkowie Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Jarosław Kumor i Tomasz Ośmiałowski i radna Marlena Wiśniewska.

Spotkanie rozpoczął starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, który omówił zasady, na podstawie których koła mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości 3 tys. zł. Okazuje się bowiem, że nadal nie wszystkie koła korzystają z tej możliwości.

Starosta zaznaczył, że wszystko musi przebiegać zgodnie z procedurą – najpierw złożenie wniosku o rejestracją, a następnie kolejne kroki. Starosta podkreślił, że jeśli koło liczy sobie więcej niż 30 osób, wtedy kwota dofinansowania wynosi 4 tys. zł. Na 5 tys. zł mogą liczyć koła liczące 75 osób.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz – jak obronić się przed napastnikiem na ulicy, jak udzielić pierwszej pomocy i jakie podejmować działania, aby poprawić bezpieczeństwo drogowe.

Szczególnym kunsztem wykazali się nauczyciele i uczniowie z ZS w Żarkach, którzy wspaniale przygotowali salę. Zaznaczmy, że w placówka ta oferuje kierunki z zakresu gastronomi /Powiat Myszkowski/
6 odpowiedzi na “Spotkanie z kołami gospodyń wiejskich”

 1. Degustatorka pisze:

  A kto sfinansował suto zastawione stoły ?

  5
  1
 2. Nieznany pisze:

  Podobno uczniowie i nauczyciele. A Wiśniewska bryluje i głosy ma.

  7
  1
 3. Xyz pisze:

  Wiśniewska znalazła sobie niezły elektorat. Tańce, śpiewy, fotki i głosy są. To nie jedyne spotkanie KGW, na którym się lansowała. Czy gospodynie wiedzą za czyje pieniądze się bawią?

  7
  1
 4. Nieznany pisze:

  Podobno gwardia przyboczna Wiśniewskiej już jeździ po kołach i zbiera podpisy od członkiń KGW na listach poparcia . Bawiłyście się to podpisujcie.

  6
  0
 5. Kryśka pisze:

  ale te baby głupie !!! Super że mają kolo gospodyń ale zWiśniewską? to dno

  4
  0
 6. Fredek pisze:

  i jak zwykle ,dzieciaki fundnęły wyżerkę pisiorom a rodzice składki robią

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *