Powiat Myszkowski
Sterylizatornia w Szpitalu w Myszkowie
21 marca 2023 r. | 10:57
1

W Szpitalu Powiatowym w Myszkowie od marca funkcjonuje pełna sterylizacja. Zakończono inwestycję pn. – Rozbudowa i Modernizacja Centralnej Sterylizatorni oraz Laboratorium wraz z zakupem sprzętu.

Uruchomienie Sterylizatorni to bardzo ważne wydarzenie w życiu myszkowskiego Szpitala. Warto dodać, że, kiedy inwestycja była prowadzona, sterylizacja odbywała się w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu.
Na zadanie przeznaczono 2 977 794,83 zł, w tym:

  • 2 000 000,00 zł - Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
  • 868 000, 00 - środki Powiatu Myszkowskiego
  • 109 794,83 - środki własne SP ZOZ w Myszkowie.

Podczas prac jedno z pomieszczeń szpitalnego Laboratorium zostało przekształcone z godnie z wymogami i włączone do Sterylizatorni.

W ramach inwestycji zakupiono nowoczesny sprzęt - stację uzdatniania wody, sterylizatory parowe oraz wózki transportowe i wsadowe, myjnię-dezynfektor narzędziową oraz wózki transportowe i wsadowe, pistolety do mycia i przedmuchiwania, zgrzewarkę rotacyjną, podajnik rolkowy, zlewy gospodarcze, regał czteropółkowy, stół ociekowy i zlewozmywakowy, stół z blatem roboczym, wieszaki i regały, półkę podwójną, stelaż z workiem na odpadki, dozownik środka dezynfekcyjnego, zestawy dezynfekcyjne i wózek sprzątacz z wyposażeniem. /Powiat Myszkowski/
Jedna odpowiedź do “Sterylizatornia w Szpitalu w Myszkowie”

  1. ... " oj! dana, dana "... pisze:

    A były starosta i podobno kandydat na burmistrza chciał szpital zlikwidować. To przez takich ludzi ( Żak też się do nich zalicza ) nasz Myszków powoli ” umiera “.

    1
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *