Świeć przykładem w Myszkowie
06 grudnia 2023 r. | 11:37
0

Myszkowscy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i przedstawiciele Starostwa Powiatowego we wspólnej akcji pod nazwą "Świeć przykładem" zadbali o bezpieczeństwo pieszych. Niecodzienne patrole pojawiły się w ramach tego przedsięwzięcia w centrum Myszkowa. W zimowej atmosferze mundurowi wręczali pieszym odblaski, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem. W określonych sytuacjach jest też obowiązkiem. Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

W związku z powyższym wczoraj punktualnie o godzinie 16.30 spod urzędu miasta ruszyły niecodzienne patrole. Policjanci z Myszkowa, funkcjonariusze straży pożarnej i strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego przeprowadzili wspólną akcję pod nazwą "Świeć przykładem".

Przedsięwzięcie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem i pozytywną reakcją mieszkańców. Wszystko po to, aby na drogach naszego miasta piesi byli widoczni i czuli się bezpiecznie. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *