Topolowa bez szans na remont w tym roku!
13 sierpnia 2018 r. | 12:17
10

Mieszkańcy ulicy Topolowej w Myszkowie kolejny raz zwrócili się do Burmistrza Włodzimierza Żaka z prośbą o wykonanie inwestycji polegającej na wybudowaniu nawierzchni asfaltowej wraz z uwzględnieniem budowy kanalizacji deszczowej na odcinku 280 m od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do końca budynków mieszkalnych w ul. Topolowej.

W piśmie Mieszkańców czytamy dalej.

Ponieważ stan techniczny docinka 280 - metrowego ul. Topolowej jest na tyle zły, od kilku już lat wnioskujemy o wykonanie całej ulicy w standardzie jak odcinek od ul. Słowackiego do ul. Kochanowskiego. Od wielu lat piszemy pisma wraz ze zdjęciami obrazującymi tragiczny stan drogi gruntowej i przedkładamy merytoryczne argumenty przemawiające za jej wykonaniem. Jest wiele miejsc na ul. Topolowej, które po niewielkich opadach deszczu powodują ogrom trudności dla użytkowników drogi poprzez tworzące się rozlewiska wodne nie mające odpowiedniego odpływu. Po wyschnięciu obecna nawierzchnia gruntowa jest podziurawiona a liczne zapadliska powodują nie małe problemy oraz utrudnienia dla mieszkańców i ruchu samochodowego.

Ulica Topolowa ma uregulowany stan prawny, wykonane są wszystkie media (woda, gaz, oświetlenie uliczne, kanalizacja sanitarna) brakuje tylko kanalizacji deszczowej i nawierzchni bitumicznej.

Uważamy, że zaistniałą sytuację może poprawić dobra wola Władz Miasta Myszkowa, które podejmując stosowną decyzję o dokończeniu utwardzenia ulicy Topolowej, przyczynią się do rozwiązania przedmiotowej sprawy ciągnącej się od tylu lat.

Jest to nasz kolejny apel do Pana Burmistrza poparty merytoryczne argumenty, z którymi występujemy, aby w obecnym roku zaplanować i wykonać dokończenie ulicy Topolowej w Myszkowie na docinku zaledwie 280 m.

Co na ten apel odpowiedział Żak? Żak rękami swojego zastępcy poinformował Mieszkańców ulicy Topolowej, że w najbliższych latach nie będzie remontu ich drogi.

Chyba czas zmienić Burmistrza!

Poniżej odpowiedź Żaka i kilka zdjęć ulicy Topolowej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
10 odpowiedzi na “Topolowa bez szans na remont w tym roku!”

 1. mieszkaniec pisze:

  Wypowiedź godna nagrody dla władz albo przyznania statueatki ZŁOTE USTA.
  Mówi Władza że w najbliższych latach nie będzie realizowana. Ponieważ nie sądze żęby utrzymali się przy władzy z takim sposobem rządzenia dłużej jak do listopada to po co dawać takie deklaracje za władze która chyba będzie inna która znajdzie sposób na te dziury w drogach. Nie jest to prawdą że nie ma pieniędzy więc wypowiedz grubo przesadzona a mieszkancom pozostaje wybór TA WŁADZA CO NIC NIE ROBI LUB INNA KTÓRA WIE JAK PROBLEMY SIĘ ROZWIĄZUJE.

  8
  1
 2. Kozłowski pisze:

  Skoro burmistrza nie stać na to by robić takie drogi, to po co jest burmistrzem? Czy jak zwykle chodzi tylko i wyłącznie o stołek i wysoką pensje? To ma być ktoś dla nas a nie dla pieniędzy. Mam dość tego kłamliwego człowieka !

  8
  1
 3. ireneusz z Żareckiej pisze:

  burmistrz zatrudnia wg swoich kryteriów. Ktoś kto ma inne zdanie jak on wylatuje z roboty tak niestety jest. Nie zatrudnia ludzi z wiedzą tylko głąbów, którzy nie przeciwstawią się jego widzi mi się.

  8
  2
 4. wera pisze:

  Dlaczego Żak pompuje miliony złotych w dzielnice Pohulanka? W tym roku przeznaczył środków 13 mln złotych a inne dzielnice to co .Wiemy gdzie mieszka wiec celowe jest budowanie w tym obszarze a dlatego aby pozyskać głosy ze swojej dzielnicy. Polityczny kalkulator oszukał mieszkańców i tyle.

  6
  1
 5. tomek pisze:

  Dobrze, że Pani/Pan zwrócił/a uwagę, nie pomyślałem. Nakładka asfaltowa Jaworznicka, Zamenhoffa , Dotyk Jury, Dobra , itd
  Faktycznie wystarczy popatrzeć. A reszta dzielnic nie obchodzi burmistrza. Niech toną w błocie i urywają samochody niech im się wali sufit na głowę bo MTBS jest tak bezradny jak burmistrz.

  6
  1
  • Marek pisze:

   Graniczna, Jaworznicka, Millenium – tam były jeszcze dobre nawierzchnie, które nie wymagały pilnego remontu. Ale to Pohulanka – bliższa ciału koszula. Samą Pohulanką jednak wyborów się nie wygra!!!

   3
   1
 6. sergiusz pisze:

  Słyszałem że pan Sławomir Kaczyński przygotował program wyborczy wie ktoś coś na ten temat? Podobno fajne rzeczy się w nim znalazły.

  2
  0
 7. dariusz pisze:

  Owszem jest dopinany program wyborczy z konkretnymi propozycjami dla mieszkańców zawierającymi rozwiązania obecnie patowej sytuacji na drogach antidotum na zaistniałą sytuację która się wytworzyła w mieście jak i również sprawy dotyczące których do tej pory każdy bał się ruszyć z rządzących większych inwestycji.

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *