Trwa akcja “Prędkość”. Noga z gazu!
06 marca 2019 r. | 12:16
0

Od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu myszkowskiego i będzińskiego policjanci z ruchu drogowego prowadzą akcję pod nazwą "Prędkość". Na wspólnym odcinku drogi DK1 i W 793 mundurowi koncentrują się dzisiaj na kierowcach jeżdżących zbyt szybko. Policjanci wykorzystają podczas działań wszystkie dostępne urządzenia pomiarowe, w tym laserowe mierniki prędkości.

Do prowadzonych przez myszkowską drogówkę działań "Prędkość" włączyli się mundurowi z Będzina. Na wspólnym odcinku drogi DK 1 i W 793 policjanci kontrolują prędkość przemieszczających się pojazdów w tych newralgicznych miejscach, w których dochodzi do dużej liczby zdarzeń lub tych wskazanych przez mieszkańców. Celem wspólnej akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierowców przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

Policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierowców, sprawdzają wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć również kierujący i ich pasażerowie, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa, a także osoby nieprawidłowo przewożące dzieci. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *