Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Myszkowie
19 kwietnia 2023 r. | 12:08
0

Policjanci z myszkowskiej komendy przeprowadzili w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie powiatowe eliminacje do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Uczestniczyły w nich najlepsze drużyny ze szkół w powiecie. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Była to doskonała okazja do promowania akcji profilaktycznej: "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy przeprowadzili powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Już o godzinie 9.00 do zawodów przystąpiło 7 drużyn. Zmagania uczniów szkół podstawowych rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników zawodów musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce. Uczestnicy zawodów wykazywali się również wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, komisja wyłoniła zwycięskie drużyny i najlepszych zawodników turnieju.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie inspektora Marcina Lemańskiego, szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju i udostępnienie pomieszczeń oraz sprawne przeprowadzenie egzaminu z pierwszej pomocy kierujemy do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, gdzie największą ilość punktów i puchar otrzymała Maja Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Myszkowie.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju na szczeblu naszego powiatu:

Grupa 10-12 lat:
1. Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej
2. Szkoła Podstawowa w Poraju
3. Szkoła Podstawowa w Niegowie

Grupa 13 i więcej lat:
1. Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej
2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Myszkowie
3. Szkoła Podstawowa w Niegowie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *