policja.pl
Ukrainiec chciał przekupić myszkowskich policjantów. Miał prawie 3 promile!
18 lipca 2019 r. | 11:26
0

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa zatrzymali kierowcę Opla. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany usiłował wręczyć myszkowskim policjantom łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w Koziegłowach. Policjanci KPP w Myszkowie otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez świadka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu.

Obywatel Ukrainy zaproponował mundurowym „łapówkę” w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został pouczony, że takie zachowanie w Polsce jest przestępstwem zagrożonym surową karą. W czasie oczekiwania na pomoc drogową 29-latek włożył jednemu z policjantów 150 zł do notatnika służbowego mówiąc, że „teraz nie ma problemu”. Następnie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i przestępstwo korupcyjne.

Świadkowi bardzo dziękujemy i gratulujemy zaangażowania, czujności, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *