Uwaga “suszą” w Myszkowie!
08 stycznia 2019 r. | 11:06
4

Dziś Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn.Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. /Śląska Policja/
4 odpowiedzi na “Uwaga “suszą” w Myszkowie!”

 1. wkurwiony polak pisze:

  WIDZISZ POLICAJA POTRAKTUJ GO JAK ON CIEBIE.
  W MYŚL ZASADY OKO ZA OKO ZĄB ZA ZĄB

  2
  0
 2. Werty pisze:

  No kasy brakuje to trzeba mandaty nakładać a dróg nie ma kto odśnieżać

  4
  0
 3. PolicjaToMafia pisze:

  Nowe zadymy 12.01.2019 w Paryżu ci bandyci w zbrojach hełmach z bronią w reku strzelający do niewinnych ludzi to policaje.
  Dzisiaj ciężko pobili 120 osób w tym w stanie ciężkim jest 17 osób , oraz 5 zabili na miejscu.
  Mam nadzieje, że zdajecie sobie sprawę że nie ma najmniejszej różnicy miedzy tymi francuskimi bandytami i naszymi policajami.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *