fot. zdjęcie poglądowe
Uważajcie na oszustów w Myszkowie!
30 marca 2023 r. | 11:23
1

W ostatnich dniach oszuści działający metodą „na policjanta” wykazują się bardzo dużą aktywnością, dlatego apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Zachowajmy czujność i ostrzegajmy naszych bliskich przed oszustwami. Nie pozwólmy aby stracili dorobek swojego życia.

Myszkowscy policjanci ostrzegają przed oszustwami „na policjanta”. Schemat przestępców najczęściej jest taki sam, lub podobny: z nieznanego numeru dzwoni osoba podająca się za funkcjonariusza Policji, która przedstawia opis prowadzonej akcji policyjnej, nie podając szczegółów akcji. Prosi o zachowanie wszystkiego w tajemnicy, a następnie pada informacja o konieczności wpłacenia dużej kwoty pieniędzy lub przekazania jej osobie , co ma rzekomo pomóc Policji zatrzymać sprawcę przestępstwa. Po wykonaniu transakcji kontakt się urywa , a wszystko okazuje się jednym wielkim oszustwem. Apelujemy, zwłaszcza do osób młodych, aby informowali spokrewnionych seniorów by podczas rozmów telefonicznych zachowywali szczególną ostrożność.

Poniżej kilka zasad jak nie paść ofiarą oszustwa:
- nigdy nie podawaj swoich danych osobowych takich jak: wiek, adres, numer konta
- nie przekazuj pieniędzy obcym osobą
- nie ulegaj presji rozmówcy
- weryfikuj dokładnie informacje, które otrzymujesz przez telefon
-pamiętaj, że prawdziwi policjanci, prokuratorzy i inni funkcjonariusze nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach /KPP w Myszkowie/
Jedna odpowiedź do “Uważajcie na oszustów w Myszkowie!”

  1. ... " sołtys z Pohulanki "... pisze:

    Tak oszukiwać jak niejaki pan Ż. to w Myszkowie nikt nie potrafi.

    2
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *