W Myszkowie ćwiczyli rezerwiści
02 października 2018 r. | 13:59
0

W myszkowskiej jednostce policji odbyły się ćwiczenia mobilizacyjne pod kryptonimem EGIDA-18. Wzięło w nich udział 20 rezerwistów, którzy w ramach ćwiczeń zasilili szeregi policji. W taki sposób sprawdzano działanie systemu powoływania rezerw w ewentualnej sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Poza teorią rezerwiści wzięli udział również w zajęciach praktycznych.

W myszkowskiej komendzie odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-18. To jedno z największych tego typu działań, przeprowadzone przy współpracy administracji wojskowej. Ćwiczenie było przedsięwzięciem z zakresu przygotowań obronnych w Policji. Miało na celu praktyczne sprawdzenie gotowości do działania w jednostkach organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, które stanowi istotny element sytemu doskonalenia działań Policji w obszarze obronności i bezpieczeństwa Państwa. Łącznie w myszkowskiej jednostce policji uczestniczyło w nich 20 osób. To tzw. rezerwy osobowe. Rezerwiści posiadają nadane przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych myszkowskiej policji. Obserwatorami ćwiczenia byli przedstawiciele terenowej administracji publicznej i policjanci z Zawiercia.

Głównymi założeniami ćwiczenia było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy komendami powiatowymi, miejskimi, rejonowymi a komendami wojewódzkimi i komendą stołeczną policji i dalej z Komendą Główną Policji. /KPP w Myszkowie/.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *