W sobotę spotkanie ws. programu “Czyste Powietrze”
03 października 2018 r. | 16:24
5

W sobotę 6 października w Miejskim Domu Kultury o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące naboru wniosków w ramach programu rządowego Czyste Powietrze.

Dzięki programowi w istniejących jednorodzinnych budynkach mieszkalnych będziemy mogli wymienić źródła ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Natomiast w nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.

Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet opiewa na 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld zł, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Tym samym właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.
5 odpowiedzi na “W sobotę spotkanie ws. programu “Czyste Powietrze””

 1. Kozłowski pisze:

  A ma ktoś wiedzę w sprawie zrobienia czegokolwiek przez Żaka dla czystego powietrza w Myszkowie? Cokolwiek

  9
  1
 2. Aaa pisze:

  Nie ściąga nowych firm na strefę przemysłową. Dba, by przemysł nie zanieczyszczały powietrza.

  10
  0
 3. izka pisze:

  Czyste powietrze będzie jak Żaka nie będzie buaaahaa

  0
  0
 4. Mieszkaniec pisze:

  To nie Żak robi tą konferencję to PIS w ramach kampanii wyborczej.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *