WOŚP: Samochodami terenowymi zniszczyli drogi w Myszkowie
30 stycznia 2024 r. | 10:46
3

Burmistrz Włodzimierz Żak poinformował, że uczestnicy niedzielnego rajdu samochodów terenowych, który był zorganizowany w ramach WOŚP, zniszczyli gminne drogi gruntowe, co naraziło na ogromne straty finansowe Myszków. Jakie? Tego jeszcze nie ustalano. Sprawa będzie miała ciąg dalszy. W Śląskiej Integracji Terenowej brało udział ok. 300 aut terenowych.

Poniżej wczorajsze oświadczenie burmistrza w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Nasz myszkowski Sztab wraz z Wolontariuszami dołożył starań, by przebiegał on w dobrej, radosnej atmosferze. Dlatego też jest mi niezmiernie przykro, że nie wszyscy podeszli do tego Finału w ten sam sposób, rzucając na tą niewątpliwe potrzebną i świetną akcję, ciemne światło.

Wczoraj, przez nasze gruntowe i bitumiczne drogi przetoczyła się masa samochodów terenowych Śląskiej Integracji Terenowej. Rajd, który zniszczył nasze drogi gruntowe i zmusił nas do mycia dróg bitumicznych odbył się bez powiadomienia i zezwolenia Gminy Myszków. Nie otrzymaliśmy ze Śląskiej Integracji Terenowej nawet zapowiedzi imprezy. Rajdu tego nie organizował Myszkowski Sztab WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to dobra i cenna inicjatywa, która wymaga jednak rozwagi i uwagi. Dając coś jednym, nie można zabierać drugim. Szkody, jakie wyrządził wczorajszy rajd samochodowy będzie kosztował Gminę sporo pieniędzy.

Jako Burmistrz Myszkowa informuje, że postaram się, by nie były to koszty Gminy. Wszystkich poszkodowanych wczorajszym rajdem samochodów terenowych proszę o zgłaszania tego faktu na Policję.

Burmistrz Miasta Myszkowa
Włodzimierz Żak
3 odpowiedzi na “WOŚP: Samochodami terenowymi zniszczyli drogi w Myszkowie”

 1. Bart pisze:

  Tak kilometr drogi polnej co był już dawno rozjeżdżony i tylko traktory z terenówkami tam jeżdżą afera z niczego bo trochę błota na asfalt naweźli ludzie nakręcą aferę z byle czego…

  2
  11
 2. ...sprzątanie przed wyborami... pisze:

  Tak to jest jak się nie wie co się dzieje we ” własnym domu “, a póżniej szuka się winnych dookoła. Zawaliłeś ? bierz szczoty, ściery, wiadra i sikawki i “pucuj ” asfalt żeby ludzie wiedzieli za co pseudo-burmistrz bierze pieniądze.

  8
  1
 3. Molly pisze:

  Tylko imbecyl może tak mówić. 100 tyś zł kosztowało sprzątanie głównej drogi po tych bezmózgach. Na np raz niech Ci wjadą na plac albo rozjeżdża pod blokiem. Przecież tam tylko się chodzi.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *