Wsparcie na wycieczki szkolne dla uczniów z Myszkowa
12 maja 2023 r. | 12:04
0

Powiat Myszkowski otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w wysokości 105 000,00 zł.

Celem akcji jest wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez organizację wycieczek szkolnych umożliwiających poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.
Przyznane środki finansowe przeznaczone będą na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla:
1. Liceum Ogólnokształcącego im. mjr H. Sucharskiego w Myszkowie – kwota dofinansowania: 15 000 zł, wycieczka trzydniowa do Zakopanego.
2. Liceum Ogólnokształcącego im. mjr H. Sucharskiego w Myszkowie – kwota dofinansowania: 15 000 zł, wycieczka trzydniowa do Sandomierza i Kazimierza Dolnego.
3. Liceum Ogólnokształcącego im. mjr H. Sucharskiego w Myszkowie – kwota dofinansowania: 15 000 zł, wycieczka trzydniowa do Zakopanego.
4. Technikum nr 1 w Myszkowie w Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie – kwota dofinansowania: 10 000 zł, wycieczka dwudniowa do Torunia.
5. Technikum nr 1 w Myszkowie w Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie – kwota dofinansowania: 10 000 zł, wycieczka dwudniowa do Wrocławia.
6. Technikum nr 1 w Myszkowie w Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie – kwota dofinansowania: 10 000 zł, wycieczka dwudniowa do Torunia.
7. Branżowej Szkoły I stopnia w Myszkowie w Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie – kwota dofinansowania: 10 000 zł, wycieczka dwudniowa do Wrocławia.
8. Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Myszkowie w Zespole Szkół
nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Myszkowie – kwota dofinansowania: 5 000 zł. wycieczka jednodniowa do Pszczyny.
9. Technikum nr 2 w Myszkowie w Zespole Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Myszkowie– kwota dofinansowania: 5 000 zł, wycieczka jednodniowa do Sandomierza.
10. Liceum Ogólnokształcącego w Żarkach w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach – kwota dofinansowania: 10 000 zł, wycieczka dwudniowa do Warszawy.

Programy wycieczek szkolnych będą obejmowały punkty edukacyjne określone przez Ministra Edukacji i Nauki. /Starostwo Powiatowe w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *