Wybudowali drogę ok. 2 m od ściany bloku. Urząd milczy
06 października 2021 r. | 10:10
9

Tuż pod balkonami mieszkańców bloku przy ulicy 11 Listopada w Myszkowie, powstanie droga między ulicami Wyszyńskiego i Sikorskiego przy Szkole Podstawowej nr5 w Myszkowie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że droga ta jest za blisko okolicznych bloków.

Jeden z mieszkańców zwrócił się do nas w tej sprawie. My z kolei poprosiliśmy o komentarz rzecznika prasowego Urzędu Miasta Myszków, który kolejny raz nie odpowiedział na nasze pytania.

Poniżej przedstawiamy stanowisko jednego z mieszkańców.

Mój balkon jest oddalony od tej drogi ok 1,5 ma ściana bloku ok 2m. Do tego droga została podwyższona tak ludzie przechodząc obok mogą swobodnie zaglądać na mój balkon. Ja rozumiem że brakuje miejsc parkingowych ale dlaczego to ma odbywać się to moim i moich sąsiadów kosztem. Nie dość że jestem sąsiadem największej szkoły w Myszkowie ( bliskim sąsiadem ) to z drugiej strony mam pod oknem duży parking na ok 40 samochodów. Wiem że ekolodzy dbają o róże żabki, ślimaki itp. A o człowieka i jego praw do wypoczynku w zaciszu domowym nikt nie dba. Urząd Miasta mówi że wszystko jest w zgodzie z normami Wg p. Zendorowskiego i p. Burmistrz a MSM również umywa ręce ( po covidowe „ nie wolno wchodzić bo pandemia” ) Pan Zendorowski na spotkaniu u P. Burmistrz na pytanie jaka powinna być zachowano odległość od budynku odpowiedział "WIEM ALE NIE POWIEM".

PAWEŁ GĄSIORSKI






9 odpowiedzi na “Wybudowali drogę ok. 2 m od ściany bloku. Urząd milczy”

 1. anty-bolo pisze:

  Brak odpowiedzi U. Miasta na ten artykuł, ale jest natychmiastowa reakcja Urzędu w Dzienniku Zachodnim autorstwa red, Strzelczyka. Fotoreportaż zrobiony błyskawicznie dzisiaj o godz 11:18 jak to wszystko ładnie wygląda ale, niestety bloku nie da się przestawić ani go czymś zastawić. Droga, niestety przebiega tuż pod balkonami. P.S. Prace nie są zakończone, latarnie nie są podłączone, na niektórych brak jest lamp, brak jest również progów zwalniających a które na takich droga są niezbędne.Pozdrowienia dla osoby odpowiedzialnej z ramienia U. Miasta za budowę tej drogi Pana Z.

  41
  2
 2. myszkowianka pisze:

  Na uporządkowanie terenu, drogi koło Szkoły Podstawowej Nr 5 czekaliśmy od dawna. Samochody parkujące na chodnikach były uciążliwością dla pieszych. Budowa drogi i miejsc parkingowych była by strzałem w dziesiątkę gdyby ….nie było to kosztem mieszkańców okolicznych bloków . Nobla dla tego kto zaprojektował drogę 1,5m od balkonu a projektantowi życzę spokojnych snów u bloku przy 11 Listopada

  18
  4
 3. wybiorczyk pisze:

  tego rodzaju sytuacje nie powinny mieć miejsce w XXI wieku . a jednak nadal żyjemy w takim kraju .

  23
  0
 4. Myszkowianka pisze:

  Cóż , milczenie nie zawsze jest zlotem. W tym wypadku Urząd Miasta milczy bo jak tu wytłumaczyć się z takiej „fantazji „ osób odpowiedzialnych za projekt. Cóż , odświeżenie tej drogi biegnącej przy szkole było potrzebne , ale nie kosztem komfortu życia mieszkańców tego bloku.

  11
  1
 5. MM pisze:

  Widziałem ten artykuł o ZAKOŃCZONYM remoncie drogi przy ulicy 11 Listopada. Droga przy szkole, remont skończony to gdzie w takim razie progi zwalniające ! Tam przecież dzieci biegają na okrągło ! A tak przy okazji to chyba w tym bloku o którym mowa powyżej to nikt z Urzędu raczej nie mieszka i pewnie dlatego nikt nie zaprząta sobie głowy taką błahostką, że tam droga pod samymi oknami…też coś …ludziom to teraz wszystko przeszkadza

  17
  1
 6. PYTANIE pisze:

  Kto zrobił taki projekt?

  10
  2
 7. Obwatel Cain pisze:

  Bareizmy XXI wieku. Najlepiej zrobić odrazu ludziom parking na balkonach. Brawa dla rządzących miastem, którzy zatwierdzili projekt, bez odpowiednich konsultacji z mieszkańcami, w których mogliby po prostu jak człowiek z człowiekiem porozmawiać zapytać sie co mieszkańcom jest potrzebne jak oni to widzią. Bo kto ma wiedzieć lepiej jak nie mieszkańcy przy tej drodze. Projekt nadaje się architektonicznej antynagrody w konkursie “MakaBryła”. Życzę dużo dobrego “samopoczucia” wszystkim odpowiedzialnym za projekt, zatwierdzenie (U. Miasta) i wykonanie. W szczególności Panu od wsapaniałego cytatu “wiem ale nie powiem” Panu Z. P.S. Ciekawe co sądzą radni miasta z tego okręgu o tej sprawie.

  11
  1
 8. bylauczennicasp5 pisze:

  Kto wydał zezwolenie na przebudowę drogi tak blisko bloku? Jest to karygodne! Bezpłatna autostrada pod blokiem tylko w Myszkowie.

  22
  1
 9. babciajaga pisze:

  Panie Burmistrzu, mam pytanie, czy mieszkańcy są dla was, czy wy jesteście dla mieszkańców? Taki numer nie przeszedłby na Pohulance.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *