fot. ŚlUW
Wymazobus w Powiecie Myszkowskim
15 maja 2020 r. | 13:30
0
W kwietniu na drogi powiatu myszkowskiego wyjechał specjalny wymazobus, który pobiera wymazy od osób będących na kwarantannie, które miały kontakt z osobami z potwierdzonym wynikiem dodatnim bądź w szczególnych przypadkach.
Wymazobus wykonał już 255 testów w ciągu około miesiąca pracy. Obsługa pojazdu to wykwalifikowana pielęgniarka i kierowca, którzy są wyposażeni w odpowiedni sprzęt i środki ochrony osobistej.
Zdecydowaliśmy się uruchomić wymazobus na terenie Powiatu Myszkowskiego, aby w ten sposób zwiększyć efektywność i szybkość wykonywania testów, co jest niezmiernie ważne przede wszystkim dla osób przebywających na kwarantannie – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.
W przypadku badania osób na kwarantannie, jeżeli wynik jest ujemy (brak zarażenia), test jest wykonywany jednokrotnie. Gdy natomiast wynik okazuje się dodatni (potwierdzone zarażenie), testy są powtarzane aż do uzyskania wyniku negatywnego.
Wymazobus wykonuje także testy w szczególnych przypadkach, np. w czasie przygotowywania wniosku do sanatorium.
Próbki pobrane przez załogę wymazobusa ostatecznie trafiają do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. /Powiat Myszkowski/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *