fot. Powiat Myszkowski
Za nami festyn integracyjny w ZS nr 1 w Myszkowie
29 marca 2022 r. | 11:56
0

Na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego odbył się Festyn Integracyjny „Jesteśmy razem”, podczas którego uchodźcy z Ukrainy mieli okazję poznać mieszkańców naszego powiatu i wspólnie uczestniczyć w konkursach, zabawach i koncertach.

Niedzielne popołudnie w ZS nr 1 miało szczególny wymiar. Polacy i Ukraińcy, którzy zostali zmuszeni opuścić kraj, mieli szansę lepiej się poznać i spędzić wspólnie nieco czasu. Pogoda dopisała, a dzięki świetnej organizacji, udało się zorganizować wspaniałą imprezę.

Na Festyn przyszło kilkaset osób. Nad całością czuwała Dyrektor ZS nr 1 Mariola Majewska. W organizację włączyło się wiele stowarzyszeń i firm, które zupełnie bezkosztowo zaproponowały swoje atrakcje.

Festyn odwiedzili przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk, Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Radni Rady Powiatu Marlena Wiśniewska, Rafał Kępski, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska.

Podczas Festynu odbywały się zabawy dzieci z animatorami, na dmuchańcu, toczyły się konkursy sportowe na boisku orliki w hali sportowej, można było pobrać nauki gry w tenisa, pomalować sobie twarz „na wesoło”, poprawić wygląd w salonie fryzur dziecięcych.

Duże zaciekawienie wzbudziły pokazy strażackie oraz koncerty Julii Tkacz, zespołu „Z jedynki” czy Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie” bądź Roberta Machury. Podczas Festynu można było spróbować pysznych wyrobów KGW Mysłowianki bądź świetnej grochówki i żurku, przygotowanego przez Myszkowski Klub Motocyklowy i wziąć udział w warsztacie robienia lampionów przez Spółdzielnię Socjalną Twoja przestrzeń, jak również poczytać książki w języku ukraińskim z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Dla najmłodszych wyjątkową postacią był towarzyszący policjantom z myszkowskiej Komendy – Sznupek. /Powiat Myszkowski/

fot. Powiat Myszkowski

fot. Powiat Myszkowski
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.