Żak ma problem. Radni nie uchwalili budżetu na 2019 rok!
28 grudnia 2018 r. | 20:28
7

Burmistrz Włodzimierz Żak ma problem. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta w Myszkowie, radnym nie udało się uchwalić budżetu na 2019 rok. W trakcie sesji radna Halina Skorek-Kawka zrezygnowała z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej, który sama zakładała. Zostanie radną niezależną.

Podczas głosowania nad budżetem, radnym nie udało się dojść do kompromisu. Dziesięciu radnych było za budżetem, dziesięciu przeciw. Nieobecny był radny Jacek Trynda.

Jakie będą konsekwencje nie uchwalanie przez radnych budżetu? Na razie żadne. Zgodnie z art. 239 Ustawy o finansach publicznych "Uchwałę budżetową organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego podejmuje przed rozpoczęciem roku budżetowego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach - nie później niż do dnia 31 stycznia roku budżetowego". Ten szczególny przypadek na pewno się znajdzie. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia do końca stycznia 2019 roku, wówczas budżet będzie przygotowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Katowicach.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 




7 odpowiedzi na “Żak ma problem. Radni nie uchwalili budżetu na 2019 rok!”

  1. Aśka pisze:

    jak zwykle chodzi o kase

    9
    1
  2. TASLAVIUS pisze:

    No proszę! Mamy cały kanał z sesji miasta:
    https://www.youtube.com/channel/UCOYI5tZTWledbVdF4adURWg/videos
    I kanał z sesji powiatowych:
    http://powiatmyszkowski.bip.net.pl/?c=1744

    I pomyśleć , że ja takie cuda robiłem dla pospólstwa już jakieś 15 lat temu!
    Co prawda nikt tego nie obrabia, nie komentuje, nie wprowadza widza co się tu wyprawia,
    W ogóle nic z tym filmem nie zrobiono- ot taki gnój, który za chwilę stanie się całkowicie nieczytelny dla widza.
    No ale w końcu po 15 latach całkowitego ciemnogrodu wreszcie coś jest.
    Mam tylko niewygodne publiczne pytanie do Pana Starosty i Pana Burmistrza.
    A ile nas to kosztuje?
    Bo ja na rok wydawałem jedynie jakieś 120 zł.
    A pełnometrażowych filmów przez dwa lata o naszym regionie nagrałem ponad 200 szt.
    No więc ile nas kosztują te cuda?- grzecznie pytam.

    10
    1
  3. TASLAVIUS pisze:

    Ach i bym zapomniał. Dla pospólstwa założyłem nowy KANAŁ MYSZKOWSKI
    https://www.youtube.com/channel/UCZvcbmz4o0noHIu_2dfkZhQ/featured
    A dla tych nielicznych, czyli inteligentnych polecam coś z matematyki- też mojego autorstwa:
    https://www.youtube.com/user/TASLAVIUS

    A WSZYSTKIM ŻYCZĘ UDANEGO I SZCZĘŚLIWEGO 2019 ROKU!

    10
    0
  4. xxx pisze:

    Nowelizacja Ustawy o Samorządzie Terytorialnym w art. 20 mówi, że „Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty”.
    To nie jest widzimisie burmistrza czy starosty

    8
    0
  5. Baku pisze:

    Więc w Myszkowie mamy też ” efekt Kałuży” ….. ,-Jak ulał pasuje tu przyslowie- myślał indyk o niedzieli – ciekawe co dalej wyniknie ???? Radny J. T. ma swoje powody do nieobecność przecież z myszkowskiego LO młodzież też była na obozach EuroWeek.

    2
    0
  6. Adrian pisze:

    No i bardzo dobrze.Że radni mają większe uprawnienia nie tak jak ostatnio 8 lat co powiedział p.Włodzimierz to było przegłosowane i oni się go bali.Oczywiście czerpali korzyści to cicho siedzieli a jemu to pasowało.No to teraz zobaczymy jak się rządzi panie burmistrzu jak trzeba trochę ruszyć głową.A nie tylko siedzi się i opowiada co to ja nie zrobiłem i wszystkie moje pomysły są super bo są najlepsze.A zresztą jak oglądam tą sesje to widzę ,że już pan trochę szantażuje i straszy radnych nie ładnie tak.Ale widać już u pana strach.

    0
    0
  7. xxx pisze:

    Nie ma zatwierdzonego budżetu, czyli wszystkie inwestycje w plecy o miesiąc, albo dwa obsunięte (w tym wszystkie ogłoszone przetargi są unieważnione – my mieszkańcy tracimy). A gdy budżet nie zostanie przez radnych uchwalony, to wmiesza się RiO i nam uchwali budżet odgórnie na minimalnym poziomie i przez rok nic się w mieście nie ruszy żadna inwestycja, choćby pieniędzy było po kokardę. I to ma cieszyć burmistrza tak? No … naprawdę powinien skakać z radości, że mamy takich radnych, których miasto nie interesuje, aby tylko MOJE było na wierzchu.

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *