Powiat Myszkowski
Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie zmienia wygląd
13 października 2021 r. | 11:45
0

Kompleksowa termomodernizacja w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja przebiega nad wyraz sprawnie. Dodajmy, że ważną częścią inwestycji, mającej poprawić warunki w placówce, jest likwidacja barier architektonicznych. Z tygodnia na tydzień szkoła wygląda coraz lepiej. Dzięki pozyskanym środkom warunki znacznie się poprawią, budynek zmieni się od środka i z zewnątrz.

Zdjęcia, na których zachowała się dawna elewacja, ukazują w porównaniu ze stanem obecnym, z jaką odmianą wiążą się prace termomodernizacyjne. Szkoła będzie nie do poznania! yes

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Stosowną umowę Powiatu Myszkowski podpisał z Województwem Śląskim.

Zdaniem Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka – budynek od dłuższego czasu wymagał kompleksowego remontu. I teraz to się właśnie dzieje!

Wartość inwestycji to 2 699 126,26 zł, w tym dofinansowanie 1 850 936,51

W ramach prac wykonane zostaną: wymiana instalacji c.o., nowa kotłownia, wymiana okien na spełniające normę WT 2021 docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu, wykonanie wymiany instalacji (pojemnościowych elektrycznych podgrzewaczy c.w.u.) wraz z izolacją cieplną oraz przyłączenie jej do nowej kotłowni.

Ponadto na dachu budynku zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne o mocy 37,24 kWp z wykorzystaniem 133 paneli polikrystalicznych o mocy 280 Wp każdy. Instalacja będzie wykonana w opcji on-grid bez akumulatorów.

Zakończenie prac planowane jest przed końcem listopada 2021. /Powiat Myszkowski/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *